A tým si po sobotní prohře se Svítkovem v nedělil spravil chuť výhrou nad Plzní

Autor: Nekolová Jana | 16.10.2022 19:50

Sobota 15.10.2022

ELM: HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 5:0 (0:0,2:0,3:0)

Trenér Jiří Mašík: „Bohužel jsme derby prohráli a musíme přiznat, že Svítkov vyhrál zaslouženě. My až na druhou půlku první třetiny nehráli vůbec naši hru. Nevypracovali jsme si šance, málo jsme stříleli, prohrávali souboje a hlavně propadli v obraně. Domácí šli snad šestkrát sami na bránu. To se nám nestává za půl sezony. V týdnu jsme se zaměřili na přesilovky, ale ani ty se nezlepšili. A ač nerad, musím připustit, že chtěli víc. U některých z nás ta hlava nebyla správně nastavena.“

Sestava: Foršt Pavel (Třináctý Jakub) – Filip Petr, Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Krejčí Roman „A“, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Zajíček Tomáš „C“ - Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Janeček Martin, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Moravec Luboš, Šimek Michal, Strouhal Jan „A“

Fotografie z utkání (autor Pepa Česák):

HBC Svítkov Stars x HBC Pardubice 15.10.2022 – pepacesak – album na Rajčeti (idnes.cz)

ELJ: HBC Malenovice - HBC Pardubice 1:3 (0:0,1:0,0:3)

Aleš Trnečka: „V 1.třetině jsme měli střeleckou převahu, ale bohužel žádnou šanci neproměnili. Ve 2.třetině šel soupeř do vedení díky našemu oslabení. Naštěstí už žádný další gól soupeř nevstřelil. Naopak my jsme šli do 3.třetiny s cílem zápas otočit. Což se nám ze začátku třetiny příliš nedařilo naopak jsme soupeři dali šanci zápas vyhrát a to oslabením 5 na 3. Soupeř však přesilovku nevyužil, naopak poté sám fauloval. My z této přesilovky vstřelujeme vyrovnávací branku, což nás nakoplo ještě více a proto hned 20 sekund poté se ujímáme vedení. Sice v posledních 2 minutách jsme šli opět do oslabení, ale třetím gólem do prázdné brány si pojišťujeme vítězství.“

Branky a asistence: 40:54 Pleskot Radek (Mikula Jakub, Snížek Šimon) PP, 41:15 Hlaváček Vojtěch (Novák Patrik, Remač Jakub), 44:44 Lang Dominik (Motyčka Adam) SH/EN

Sestava: Trnečka Aleš – Kábrtová Aneta „A“, Kašpar Dominik, Kumpan Daniel, Mikula Jakub, Novák Patrik – Hlaváček Vojtěch,  Kašpar Martin, Kopa Matěj, Lang Dominik „A“, Lauryn Josef, Motyčka Adam, Pleskot Radek „C“, Remač Jakub, Snížek Šimon, Štach Jaroslav

LSŽ: HC Jestřábi Přelouč - HBC Pardubice „modrý tým“ 0:15 (0:1,0:9,0:5)

Trenér Břetislav Janovský: "V dalším zápase jsme se utkali s týmem Jestřábů z Přelouče. Zápas měl jednoznačný průběh, jen v první třetině se naši hráči prali s vlastním nedůrazem při zakončování a mokrým povrchem hřiště. Od druhé třetiny se však začalo dařit herní převahu vyjádřit i brankově. Mladý tým z Přelouče je potřeba pochválit za nasazení v celém průběhu zápasu i přes nepříznivý stav."

Branky a asistence: 10:17 Salamon (Smítka Šimon, Motyčka Jakub), 16:03 Kupka Tomáš, 17:21 Chýle Jonáš (Mojžíš Jakub), 18:25 Plecháček Lukáš (Kupka Tomáš), 20:22 Doležal Jakub (Kupka Tomáš), 20:59 Kupka Tomáš (Blažek Václav), 24:12 Kupka Tomáš (Plecháček Lukáš), 27:43 Motyčka Jakub (Plecháček Lukáš, Kupka Tomáš), 28:30 Mikulová Tereza (Chýle Jonáš), 28:54 Školník Alexandr, 30:24 Školník Alexandr (Plecháček Lukáš), 31:00 Chýle Jonáš (Mikulová Tereza), 33:04 Kupka Tomáš (Plecháček Lukáš) SH, 33:38 Mojžíš Jakub (Chýle Jonáš, Blažek Václav) SH, 42:00 Doležal Jakub (Kupka Tomáš)

Sestava: Kazda Jan – Blažek Václav, Hruška Martin, Lukášová Rozálie, Molavec Marek, Motyčka Jakub – Chýle Jonáš „A“, Doležal Jakub, Kohoutek Tomáš, Kupka Tomáš „C“, Mikulová Tereza, Mojžíš Jakub, Salamon Marek, Školník Alexandr, Venzara Jan

Fotografie z utkání (autor Jan Kazda):

SŽ Přelouč-Pardubice 15.10.2022 – Jan Kazda – album na Rajčeti (idnes.cz)

LSŽ: HBC Svítkov Stars Pce - HBC Pardubice „bílý tým“ 2:1 (0:1,2:0,0:0)

Branky a asistence: 07:29 Lukošík Robin (Adamů Matěj)

Sestava: Voženílek Vojtěch – Kabát David – Adamů Matěj, Bodlák Matěj, Černý Tadeáš, Háva Alex, Jeník Viktor, Kohoutek Tomáš, Kolomý Vít, Lukošík Robin „C“, Machek Filip, Pletánek Jakub, Ryšavý Vojtěch, Večerník Vojtěch, Venzara Jan

2.turnaj VČ přeboru minipřípravek (Pardubice - Polabiny):

Přehled účastníků: HBC Pardubice „modrý tým, HBC Pardubice „bílý tým“, HBC Jokerit Chrudim, HBC Svítkov Stars Pardubice, HBC Hradec Králové 1988, HBC Liberec, Ježci Heřmanův Městec, SK Hokejbal Letohrad, TJ Sršni Svitavy

Trenér Pavel Rampír: „15.10.2022 naše hřiště hostilo 2. kolo Východočeského přeboru minipřípravek. Přivítali jsme 9 družstev, přes 80 hráčů a členů realizačních týmů. Naše 2 týmy sehrály každý 4 zápasy se shodným skóre 2 vítězství a 2 porážky. Do turnaje zasáhli i hráči r. 2016 a 2017 a rozhodně se neztratili a byli důležitou součástí týmů. Všichni hráči se na hřišti vydali ze všech sil, k čemuž je hnala fantastická skupina fanoušků z řad skvělých rodičů vybavených bubny, píšťalami a dresy v barvách našich dvou týmů. Hráči si museli připadat jako na mistrovství světa a po vítězných utkáních probíhaly děkovačky fanouškům. Když tu atmosféru viděl i “ten nahoře” tak si řekl že zalívat zahrádku bude až turnaj skončí…….Díky hráčům za předvedené výkony a fanouškům za bouřlivou kulisu. I my trenéři jsme si zažili jaké to je, když hráči vybičovaní fanoušky nechtějí střídat a plnit pokyny, protože je prostě a jednoduše neslyší…Radost ze sportu a pohybu byla znát v každé části našeho areálu a hokejbal se hrál úplně všude, mezi kabinami, na asfaltovém hřišti i na střelnici. Poděkování patří i všem hráčům, trenérům a rodičům z ostatních týmů za skvělý přístup, fandění a vzájemnou toleranci, což vše vytvořilo skvělou turnajovou atmosféru, na které se podíleli i rozhodčí, časomíra a náš bufet, který se musel sakra ohánět……“

Fotografie z turnaje (autor Jana Nekolová):

Polabinský pohár minipřípravek_15.10.2022 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)

Neděle 16.10.2022

ELM: HBC Pardubice – HBC Plzeň 9:1 (4:0,1:1,4:0)

Trenér Jiří Mašík: „Udělali jsme několik změn. Ta hlavní je, že na asistenta se ke mně posunul Michal Šimek (plánovali jsme to asi 14 dní a v sobotu po zápase se to dotáhlo), za což jsem rád. Michal zná prostředí, je to rozumný kluk a už trénoval dospělý tým. U kluků má autoritu i díky svému chování a přístupu. A už spolu jsme udělali dost změn v sestavě. Ale jsou tady kluci, kteří si uvědomují, co se v sobotu stalo a jak přistoupit k dalšímu utkání. I proto jsme zápas s Plzní od začátku kontrolovali a šli za vítězstvím. Mohli jsme dát i více branek, šancí jsme si vypracovali hodně. Škoda obdrženého gólu, soupeř měl jen osm střel na bránu, ale byla tam špatná komunikace. Za týden nás čeká Karviná a to je těžký soupeř. Doufám, že se na něj dobře připravíme a navážeme na dnešní výkon a přístup.“

Branky a asistence: 10:00 Březina Ondřej (Geisler Jakub, Zajíček Tomáš), 12:54 Licek Matyáš (Kubeš Pavel, Bílý Jan) PP, 14:12 Bílý Jan (Březina Ondřej, Česák Josef), 14:49 Langr Nicolas (Bílý Jan), 20:00 Zajíček Tomáš (Česák Josef, Březina Ondřej), 30:48 Kubeš Pavel (Březina Ondřej, Česák Josef), 39:25 Licek Matyáš (Bílý Jan, Langr Nicolas), 42:02 Kubeš Pavel PP, 43:17 Hálek Miroslav (Strouhal Jan)

Sestava: Třináctý Jakub (Foršt Pavel) – Filip Petr, Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Zajíček Tomáš „C“ - Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Janeček Martin, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Moravec Luboš, Šimek Michal, Strouhal Jan „A“

HBC Pardubice x HBC Plzeň 16.10.2022 – pepacesak – album na Rajčeti (idnes.cz)

1.L: HBC Tygři Mladá Boleslav - HBC Pardubice B 5:1 (1:1,0:0,4:0)

Trenér Jindřich Kunc: „Celý zápas jsme drželi krok se soupeřem. Mladá Boleslav se dostávala do šancí, které skvěle kryl náš brankář Smekal. Bohužel ve 3.třetině se domácí dostali do vedení v přesilovce a tehdy se nám vše sesypalo a přestali jsme hrát. Individuální chyby nás stáli důležité body.“

Branky a asistence: 12:07 Socha Lukáš

Sestava: Smekal Petr (Kuryviál Jan) – Deml Richard, Kamaryt Filip, Kopřiva Vojtěch, Podařil Radim „C“, Svoboda Adam – Bolek Adam, Bureš Radek, Hruška David, Lang Dominik, Lauryn Josef, Mach Lukáš, Pleskot Radek, Socha Lukáš „A“

ELD: HBC Pardubice – HBC Rangers Opočno 13:4 (3:2,8:1,2:1)

Trenér Jan Remač: "Opočno na zápas přijelo ve velmi oslabené sestavě a do pole mělo pouze 9 hráčů, od první střídání byla vidět výrazná převaha našeho týmu a po rychlém gólu v první minutě se zdálo, že zápas bude mít jasný průběh. Běhen následujících dvou střídání jsme obdrželi dva góly po hrubých chybách v obraně a nejistých zákrocích brankáře. Po zbytek první třetiny, se hrál ne moc pohledný hokejbal, dvěma góly jsme otočily průběh zápasu. O přestávce jsme hráčům slušně domluvili a do druhé třetiny vlétli a soupeře převálcovali a odcházeli do šatny za stavu 11:3. Poslední třetina se odehrála z naší strany bez většího nasazení a do pěkného hokejbalu to mělo hodně daleko. Za dorost nastoupili tři hráči starších žáků a jejich výkon a nasazení patřilo k tomu nejlepšímu ze zápasu. Musíme více zapracovat na obranné činnosti, obdržené čtyři góly v takovém to zápasu je špatné. Zbytečnými a nesmyslnými fauly někteří naši hráči oslabují náš tým, proti silnějšímu soupeři se nám to může vymstít."

Branky a asistence: 00:55 Hlaváček Vojtěch, 08:04 Plecháček Lukáš (Doležal Jakub, Snížek Šimon), 08:13 Plecháček Lukáš (Doležal Jakub, Janovský Prokop), 17:47 Kumpan Daniel (Kupka Tomáš, Hlaváček Vojtěch) PP, 18:06 Kupka Tomáš (Mikula Jakub, Hlaváček Vojtěch), 18:12 Krudenc Ondřej, 19:13 Lédl Jan (Štach Jaroslav), 20:05 Mikula Jakub (Švadlenka Dominik, Kupka Tomáš), 22:10 Kumpan Daniel (Mikula Jakub, Kupka Tomáš), 24:50 Hlaváček Vojtěch (Kupka Tomáš, Mikula Jakub), 27:26 Snížek Šimon (Kupka Tomáš), 31:02 Hlaváček Vojtěch (Kupka Tomáš), 33:33 Mikula Jakub

Sestava: Pišček Matěj – Bouška Patrik, Janovská Klára, Kumpan Daniel, Lédl Jan, Snížek Šimon, Švadlenka Dominik – Doležal Jakub, Hlaváček Vojtěch „A“, Janovský Prokop, Krudenc Ondřej, Kupka Tomáš, Mikula Jakub „C“, Plecháček Lukáš, Remač Jakub, Štach Jaroslav

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

ELD_HBC Pardubice - HBC Rangers Opočno_16.10.2022 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)

2.L: HBC Pardubice C - SK Hokejbal Letohrad 4:7 (1:2,2:3,1:1)

Branky a asistence: 11:47 Hrnčíř Štěpán PP, 26:11 Veselík Michal (Merta Jakub, Novotný Petr) PP, 26:56 Král Patrik (Michal Pavel), 43:41 Hrnčíř Štěpán (Merta Jakub, Novotný Petr) PP

Sestava: Špaček Petr (Vondra Jan) – Hrnčíř Štěpán „A“, Mikeš Jan, Škoda Martin, Váňa Milan – Cacek Tomáš, Homolka Marcel, Král Patrik, Merta Jakub „C“, Michal Pavel, Novotný Petr, Toman Filip, Veselík Michal