A tým vyhrál derby s Hradcem, kterému nadělil šest branek

Autor: Nekolová Jana | 6.11.2022 18:24

Pátek 4.11.2022

1.L: TJ KOVO Praha - HBC Pardubice B 2:1ss (1:1,0:0,0:0-1:0)

Vojtěch Kopřiva: "Po dobrodružné cestě jsme páteční dohrávku s Kovem Praha v typickém hokejbalovém počasí začali nad očekávání. Až na drobné výjimky jsme po celý zápas zvládali strážit tahouny soupeře a náš výkon, jak do obrany, tak do útoku, přinášel kýžené ovoce. Bohužel jsme ale nedokázali proměnit nabídnuté šance a z Prahy jsme si nakonec odvezli "pouze" 1 bod, který je pro nás ale i tak velice důležitý."

Branky a asistence: 03:45 Lang Dominik (Kunc Jindřich)

Sestava: Třináctý Jakub – Deml Richard, Kamaryt Filip, Kašpar Dominik, Kopřiva Vojtěch, Podařil Radim „A“, Svoboda Adam – Bolek Adam, Bureš Radek „C“, Dostál Ondřej, Hruška David, Jirák Dominik, Kunc Jindřich, Lang Dominik, Mach Lukáš, Šimek Jakub, Socha Lukáš „A“

Sobota 5.11.2022

ELM: HBC Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 6:0 (2:0,1:0,3:0)

Trenér Jiří Mašík: „Jsme rádi, že jsme v derby vyhráli a potvrdili Pardubickou nadvládu. Vyhráli hokejisti, fotbalisti a chtěli jsme na ně navázat. Výsledek vypadá jednoznačně, ale hlavně ve druhé třetině to byl boj. Jsem rád, že jsme to ve třetí části jen nedohráli, ale zvedli se a dominovali. Navíc jsme přidali tři krásné branky. Pája v bráně předváděl zase kouzla a zaslouženě vychytal další nulu. A zápas se povedl druhé pětce, která dala pět branek. Ale celý tým bojoval a šel si pro vítězství.“

Branky a asistence: 08:34 Licek Matyáš (Bílý Jan, Novotný Ondřej), 12:07 Langr Nicolas (Licek Matyáš), 20:43 Langr Nicolas (Bílý Jan, Kubeš Pavel) PP, 34:20 Langr Nicolas (Bílý Jan, Školoudík Václav) PP, 40:41 Bílý Jan (Zajíček Tomáš, Langr Nicolas), 42:27 Česák Josef (Zajíček Tomáš)

Sestava: Foršt Pavel (Třináctý Jakub) – Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Krejčí Roman „A“, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Zajíček Tomáš „C“ - Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Dostál Ondřej, Janeček Martin, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Moravec Luboš, Strouhal Jan „A“

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

ELM_HBC Pardubice - HBC Hradec Králové 1988_5.11.2022 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)

ELJ: HBC Enviform Třinec - HBC Pardubice 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Branky a asistence: 39:57 Štach Jaroslav (Remač Jan) PP

Sestava: Trnečka Aleš – Kamaryt Filip, Kašpar Dominik, Martan Tomáš, Novák Patrik – Kašpar Martin, Kopa Matěj, Lang Dominik „A“, Mikula Jakub, Motyčka Adam „A“, Pleskot Radek „C“, Remač Jakub, Snížek Šimon, Štach Jaroslav

LSŽ: HBC Pardubice „modrý tým“ - HBC Pardubice „bílý tým“ 11:2 (2:0,8:2,1:0)

Trenér Břetislav Janovský: „Zápas dvou týmů starších žáků našeho klubu měl již před začátkem jasného favorita. Bílý tým se však předpoklady ovlivnit nedal, a po celý zápas se snažil Modrému týmu vzdorovat. To se mu v různých úsecích dařilo více či méně. Výsledek byl podle předpokladů jednoznačný, ale o to nám nešlo. Byl to test soustředění na utkání i v případě jednoznačné převahy na straně jedné, a nepodlehnutí tlaku výsledku na straně druhé. Oba cíle splněny byly a Bílý tým je potřeba pochválit za bojovnost a nasazení po celou dobu zápasu.“

Trenér Jiří Voženílek: „První listopadový víkend byl ve znamení derby SŽ. Modrý tým se utkal v bratrovražedném souboji s Bílým týmem a dle očekávání se prakticky hrálo na jednu branku. I tak ale Bílý tým v roli outsidera nedal soupeřům nic zadarmo a stav po první třetině byl jen 2:0. Ve druhé třetině bohužel přišla strašidelné dvouminutovka, kdy po hezké samostatné akci Lukáše Kmínka, kterou Bílý tým snížil na 3:1, skončilo pět z pěti střel v naší síti a rázem nebylo co řešit. Do kabiny jsme šli se svěšenými hlavami a za stavu 9:1. V kabině jsme kluky povzbudili a řekli jim, aby na druhou třetinu zapomněli a snažili se hrát, jako by to bylo o gól. Ve třetí třetině to byl o mnoho lepší výkon korunovaný brankou Honzu Venzary a tak se po závěrečném hvizdu skóre zastavilo na stavu 11:2. Myslím si, že si celý tým zaslouží pochvalu za to, jak celý zápas zvládli a že i za rozhodnutého stavu zápas nezabalili a bojovali až do konce. Nebýt té nepovedené druhé třetiny, byl by z toho celkem pěkný výsledek.“

Branky a asistence: HBC Pardubice - Modrý Tým 11:2 HBC Pardubice - Bílý Tým | Hokejbal.cz

Sestava „modrý tým“: Kysilková Justýna, Kazda Jan – Blažek Václav, Landsman Mathias, Lukášová Rozalie, Molavec Marek, Školník Alexandr – Červenka Richard, Chýle Jonáš „A“, Doležal Jakub, Kohoutek Tomáš, Kupka Tomáš „C“, Mojžíš Jakub, Motyčka Jakub, Plecháček Lukáš „A“, Salamon Marek

Sestava „bílý tým“: Voženílek Vojtěch – Kabát David - Adamů Matěj, Burda Tobiáš, Fiala Jan, Háva Alex, Jakubec Dominik, Jeník Viktor, Kmínek Lukáš, Kolomý Vít, Lukošík Robin, Pleskot Václav, Pletánek Jakub „C“, Tesařík Petr, Vaníček Ondřej, Venzara Jan

3.turnaj VČ Přeboru přípravek formát 3+1 (Pardubice – Polabiny):

Trenér Martin Bulva: „V sobotu se uskutečnil domácí turnaj Východočeského přeboru přípravek. Do turnaje jsme opět postavili dva týmy - modrý a bílý. Na turnaj se nám sešla v obou týmech početná sestava, přesto si všichni zahráli. Na turnaji převažovaly zejména výhry, ale nás spíše zajímal herní projev a činnosti, které se snažíme na tréninku naučit a vstřebat. Zápasy nám ukázaly dobré momenty a samozřejmě i ty horší, ale celkový dojem byl pozitivní. Pochválit musíme oba brankáře, kdy v těchto nám vyrůstají budoucí opory. Šanci dostali další nováčci, kteří si museli na průběh a tempo zápasů teprve zvykat. Je před nimi dlouhá cesta, ale i cesta je cíl. Na druhou stranu nutno říci, že v našich řadách máme několik nováčků, kteří již hrají jako ostřílení mazáci a umí se i střelecky prosadit, tito hráči jsou velkým příslibem pro další turnaje. Za trenéry jsme byli rádi, že jsme se utkali i s jinými soupeři, které z regionu tolik neznáme. Děkujeme za podporu a účast rodičů.“

Přehled účastníků: HBC Hradec Králové 1988, HBC Hostivař, HBC Hostivař – dívky, HBC Liberec, HBC Pardubice „bílý tým“, HBC Pardubice „modrý tým“

Fotografie z turnaje (autor Jana Nekolová):

Polabinský turnaj přípravek a turnaj žen_5.11.2022 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)

2.turnaj VČ Přeboru žen formát 3+1 (Pardubice – Polabiny):

Skupina A: HBC Pardubice, HBC Fretky, Rebels Skalica

Skupina B: Masters ženy, TJ KOVO Praha, TJ Lokomotiva Česká Třebová

HBC Pardubice – HBC Fretky 2:1 (0:1,2:0)

Branky a asistence: Koželská, Bártová (Hovorková)

Sestava: Lankašová, Kysilková – Musilová, Koželská, Bártová, Janovská, Hovorková, Stará, Lukášová

Rebels Skalica – HBC Pardubice 2:3 (0:2,2:1)

Branky a asistence: Stará, Stará, Bártová

SE: HBC Pardubice – TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:0 (2:0,1:0)

Branky a asistence: Bártová, Janovská, Bártová (Musilová)

Sestava: Lankašová – Musilová, Koželská, Bártová, Janovská, Hovorková, Stará, Lukášová

FI: HBC Pardubice – Masters ženy 0:6 (0:3,0:3)

Neděle 6.11.2022

1.L: HBC Malenovice - HBC Pardubice B 5:1 (1:0,2:0,2:1)

Jan Kuryviál: "Vstup do zápasu se nám povedl. Měli jsme pár šancí a soupeře k ničemu nepustili. Bohužel ale v 7. minutě, kdy se hosté dostali poprvé do šance, skórovali. To je nakoplo a nás to naopak pozastavilo v našem dobrém úvodu. Ve druhé třetině toho měly více ze hry Malenovice, které se ale nechaly vylučovat a nabídly nám dvě přesilové hry 5na3. Bohužel se nám nepodařilo ani jednu využít a řekl bych, že se tím zápas zlomil. Ve třetí třetině to byl hokejbal nahoru dolů, ale nám už se nepodařilo vývoj zápasu otočit, a tak jsme prohráli 5:1."

Branky a asistence: Socha Lukáš (Lang Dominik, Bolek Adam)

Sestava: Kuryviál Jan – Deml Richard, Jirák Dominik, Kamaryt Filip, Kopřiva Vojtěch, Podařil Radim „A“, Svoboda Adam – Bolek Adam, Bureš Radek „C“, Dostál Ondřej, Lang Dominik, Šimek Jakub, Socha Lukáš „A“

ELD: HBC Pardubice – SK Rebel Praha 5:1 (3:0,0:0,2:1)

Trenér Marian Pišček: „Do utkání jsme vstoupili s velkou chutí a aktivitou, kterou jsme v první třetině přetavili v zasloužené vedení 3:0. Ve druhé třetině soupeř ztratil stud a hra se začala vyrovnávat, šancí na obou stranách bylo dostatek, jen brankáři obou celků byli zásadně proti skórování a tak druhá třetina skončila bez branek. Ve třetí třetině jsme byli opět lepším týmem, kdy jsme byli více v držení míčku a dokázali přidat dvě branky. Na konci utkání byla škoda inkasované branky, která byla tečována naším obráncem. Dnešní zápas kluci perfektně odmakali a zaslouží pochvalu. Naše vítězství bylo zasloužené.“

Branky a asistence: 01:09 Štach Jaroslav (Lédl Jan), 10:29 Štach Jaroslav, 13:37 Chýle Jonáš (Snížek Šimon, Švidrnoch Vojtěch), 33:51 Mikula Jakub, 41:20 Hlaváček Vojtěch (Švadlenka Dominik, Kořínek Jan)

Sestava: Pišček Matěj (Kazda Jan) – Kadlec Miroslav „A“, Kumpan Daniel, Lédl Jan, Martan Tomáš, Snížek Šimon, Švadlenka Dominik – Chýle Jonáš, Hlaváček Vojtěch, Janovský Prokop, Kořínek Jan „A“, Kupka Tomáš, Mikula Jakub „C“, Remač Jakub, Štach Jaroslav, Švidrnoch Vojtěch, Závodský Jakub

2.L: Ježci Heřmanův Městec - HBC Pardubice C 10:4 (2:0,4:1,4:3)

Branky a asistence: 20:10 Toman Filip (Špaček Michal) PP, 30:44 Mašík Radek, 37:55 Mašík Radek (Špaček Michal), 39:46 Mašík Radek

Sestava: Vondra Jan (Špaček Petr) – Škoda Martin, Špaček Michal, Váňa Milan „A“– Cacek Tomáš, Král Patrik, Mašík Radek „C“, Mikeš Jan, Toman Filip, Veselík Michal „A“

4.kolo Přeboru MŽ (Hradec Králové):

Trenér Martin Bulva: „V neděli jsme sehráli předposlední letošní turnaj přeboru mladších žáků v tomto roce. Opět jsme měli dva týmy na dvou místech. Jedním místem byl Hradec Králové a druhým Svítkov. Kromě jedné prohry naše týmy utržily samé výhry. Ve třech zápasech se jednalo o výborné a zajímavé zápasy, které naše hráče herně posouvají. Pomalu začínáme vnímat individuální posun hráčů, samozřejmě ve hře je spoustu herních nedostatků, ale ty k tomu patří a my na nich stále pracujeme. Jsme zejména rádi, že všichni hráči mají snahu a chtějí na sobě pracovat, to je základním předpokladem jejich dalšího vývoje. Za nás trenéry zatím panuje spokojenost.“

HBC Pardubice „modrý tým“ – SK Hokejbal Letohrad 3:1 (2:1,1:0)

HBC Pardubice - Modrý Tým 3:1 SK Hokejbal Letohrad | Hokejbal.cz

HBC Rangers Opočno - HBC Pardubice „modrý tým“ 0:8 (0:4,0:4)

HBC Rangers Opočno 0:8 HBC Pardubice - Modrý Tým | Hokejbal.cz

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Pardubice „modrý tým“ 0:2 (0:1,0:1)

HBC Hradec Králové 1988 0:2 HBC Pardubice - Modrý Tým | Hokejbal.cz