HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

VČ přebor MŽ 3+1 dne 19.2.2023 TCV Pardubice Polabiny

Autor: Nekolová Jana | 20.02.2023 09:00 | Přečteno: 146x

Poslední halový turnaj máme za sebou!

Mladší žáci sehráli poslední halový turnaj v Polabinách. Do turnaje jsme nasadili dva týmy, kdy v každém týmu bylo devět hráčů. Naše původní plány však byly zcela jiné, chtěli jsme do turnaje nasadit tři týmy. Bohužel jsme narazili na nečekané nemoci mladších brankářů z přípravky. Byli jsme velmi rádi, že nám dorazili všichni, kteří se na turnaj nahlásili. Turnaj hodnotíme pozitivně, jednak nám zvýšil herní vytížení a naposledy prověřil individuální schopnosti hráčů na menším prostoru.


Na bílý tým čekal: Letohrad, Svítkov černá, Svitavy

SK Hokejbal Letohrad: Na zápas s Letohradem jsme se poctivě rozcvičili včasným příchodem do haly. Do turnaje jsme v obou týmech nasadili devět hráčů do pole, což někdy může být hodně dvousečné. S Jeleny jsme v první půli hráli velmi dobrý hokejbal, kde nám pouze vázla přesnost střelby, která létala všemi směry kolem, ale zejména nad branku soupeře. V druhé části zápasu jsme se v závěru, až příliš nechávali strhnout k útočným výpadům a zapomínali jsme se vracet. Několik velmi dobrých zákroku musel předvést brankář David Voráček. Zápas rozhodl jediný gól Víti Kolomého, který trefil přesný růžek branky. Celkově se jednalo velmi hezký zápas z obou stran, který kvitovali oba trenéři.

Svítkov Stars "černá": Zápas s černými hvězdami přinesl zajímavý zápas. První půlku jsme tahali za kratší konec, snažili jsme se hrát kombinačně, hodně jsme však přehrávali a nedostávali jsme se vůbec do zakončení. Bohužel jsme prohrávali zcela zaslouženě hrozivých 3:0. V druhé části zápasu jsme provedli nějaké změny v sestavě a úkol zněl jasně, zjednodušit hru a více se tlačit do zakončení. Změna přinesla snížení na 1:3. Další akce po chvíli přinesla snížení na rozdíl jediné branky (2:3). V závěru jsme zkusili power play a v momentě kdy naskočil čtvrtý hráč přišel vyrovnávací gól na 3:3. Konečný výsledek už se nezměnil. Kluci zabojovali, ukázali pardubické srdce. Zápas i přes nepříznivý vývoj nevzdali. Jednalo se o velmi napínavý zápas.

Sršni Svitavy: Svitavy přijely do Pardubic s hodně mladým týmem, doplněným několika hráčkami. Od začátku zápasu jsme ovládali hru a stříleli jeden gól za druhým. Tento typ zápasu z pozice trenéra vůbec nemám rád. Jediné pozitivum bylo, že jsme si mohli pohrát se složením a hráče jsme různě točili, aby si zkusili i jiné spoluhráče či pozice. Počet gólů se zastavil až na 10. Góly si dala většina týmu, ale za nás jsou důležitější herní momenty, které byly v zápase k vidění.

Celkově velmi pozitivně hodnotím oba první zápasy, které nám přinesly další zkušenosti. Nebudu vyzvedávat žádného jedince, jelikož kluci to odehráli společně jako tým.

Na modrý tým čekala: Přelouč, Svitavy, Svítkov bílá.

HC Jestřábi Přelouč: Modrý tým vstoupil do zápasu po společném focením s našim bílým týmem, takže neměl pořádně možnost si osahat míček, přesto kluci od počátku makali. Přelouč disponovala mladším týmem, který však ukázal bojovnost a nasazení. V celém turnaji se jevil velmi dobře. V našem týmu převážila zkušenost, která se také velmi rychle projevila na vývoji skóre. Zápas skončil 6:0.

Sršni Svitavy: Jednalo se o stejného soupeře jakého měl dopoledne bílý tým. Hráči se v první části hodně mazlili s míčkem a snažili se akce sehrát až "do kuchyně", jak se říká. Brzy však pochopili, že i když je soupeř méně zkušený, zadarmo jim nic nedá. Poté jsme začali hrát více přímočaře a akce zakončovat. V zápase se objevilo mnoho hezký akcí a přesných zakončení. Konečný výsledek nebyl důležitý, upřímně ani nevím kolik to skončilo. Svitavy se na turnaji prezentovaly velmi sympatickým mladým týmem, který může v budoucnu převádět velmi slušné výkony.

Svítkov Stars "bílá": Poslední zápas nás čekal druhý tým Stars, který měl v brance velkého brankáře. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a to se projevilo i na skóre, poměrně rychle jsme se dostali do vedení 2:0. Soupeř však snížil, vyrovnal, a dokonce střelou mezi tělem a rukou otočil vývoj zápasu na 2:3. Naši hráči však nezlomnou vůlí zápas vyrovnali. V závěru zápasu se nám gól již vstřelit nepodařilo, takže zápas skončil remízou. Dovolím si tvrdit, že v tomto zápase jsme měli mnoho šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Byl to souboj mezi našimi útočníky a svítkovským brankářem. Hvězdy hrály přímočaře a dokázaly využit několika chyb v naší mezihře. Zápas to byl velmi pěkný - zajímavý, velice férově z obou stran vedený. Prostě derby jak má být, tak by to mělo být v každém zápase mládeže.

Po celý turnaj jsme si hráli se sestavou, stejně jako u bílého týmu jsme měnili dvojice, posty, všichni se s tím popasovali velmi dobře. Velmi soustředěný výkon podal v brance Vojta Tesařík.

Děkujeme všem hráčům za turnaj a těšíme se již první venkovní kolo přeboru.

Martin Bulva

Zpět na výpis článků

Naši partneři