HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

A týmu se odveta povedla, vyhrál doma derby se Svítkovem!

Autor: Nekolová Jana | 19.03.2023 15:28 | Přečteno: 291x

Sobota 18.3.2023

ELM: HBC Pardubice – HBC Svítkov Stars Pce 3:2 (2:1,1:0,0:1)

Trenér Jiří Mašík: „Tohle derby určitě nenudilo. V dobré atmosféře více jak tří stovek diváků to od začátku jiskřilo. Vedli jsme 2:0 potom 3:1, ale stále to byl vyrovnaný boj. Bohužel jsme nevyužili přesilovku 5 na 3, kdy jsme mohli odskočit a naopak Svitkov svoji využil a bylo to jen o gól. Hrálo se ve velkém tempu a v osobních soubojích to bylo na hraně. My jsme celý zápas střídali lepší momenty s horšími, ale závěr jsme odehráli velmi zkušeně a soupeři nedovolili žádný závěrečný tlak. Musím pochválit rozhodčí, odpískali to skvělé. Na to, jak to bylo kontaktní, tak nastavili metr, vše vždy vysvětlili a přispěli k pěknému utkání. Klukům díky za vítězství a divákům za atmosféru.“

Lukáš Vlasák kapitán: „Vítězné derby se vždy hodnotí dobře. Důležité tři body do tabulky a pomyslná odplata za podzim. Z mého pohledu zápas se vším všudy, byly tam emoce, šarvátky i góly, když k tomu přihodíme skvělou diváckou kulisu, tak se derby muselo líbit.“

Niki Langr - střelec prvního gólu: „Takhle mělo vypadat správný derby, vyhrocený zápas až úplně do konce. Nám se povedlo se dostat hned do vedení, které jsme si zaslouženě ubojovali, až ke třem bodům. Děkujeme také fanouškům obou týmu, vytvořili parádní atmosféru.“

Ondřej Březina - střelec dvou branek: „Zápas se Svítkovem byl dlouho očekávaná odveta za nepovedené utkání, které jsme s tímto soupeřem sehráli na podzim loňského roku. Zápas byl z naší strany zbytečně nervózní. Do hlavy se nám asi zbytečně vkradla představa porážky, kterou jsme podruhé nechtěli zažít. Podvědomě pak do zápasu vstupujete s pocitem, že vítězství je povinnost a případná porážka selhání, což je svazující i pro zkušený tým. Naštěstí se nám v zápase podařilo vstřelit první gól což určitě pomohlo a nervozita trochu opadla. Vedli jsme vlastně po celé utkání a jen díky smůle ten brankový rozdíl nebyl větší. Z utkání si odnášíme tři body a téměř jistou první čtyřku po základní části. Takže až na to, že vzhledem ke kvalitě našeho týmu mohl být průběh i výsledek zápasu mnohem přesvědčivější, panuje spokojenost. Jako černou skvrnu na jinak divácky atraktivním utkání vidím paradoxně především to, co se dělo po utkání. Ať už je to napadení Honzy Bílého po závěrečném hvizdu od hráče Svítkova nebo chování Svítkovských juniorů v hledišti.“

Branky a asistence: 03:45 Langr Nicolas (Forstl Filip), 08:50 Březina Ondřej (Zajíček Tomáš), 21:49 Březina Ondřej (Česák Josef)

Sestava: Foršt Pavel (Třináctý Jakub) – Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Krejčí Roman „A“, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Vlasák Lukáš „C“, Zajíček Tomáš – Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Forstl Filip, Hlaváček Vojtěch, Janeček Martin, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Mikula Jakub, Moravec Luboš, Strouhal Jan „A“  

Fotografie z utkání (autor Josef Česák):

https://pepacesak.rajce.idnes.cz/HBC_Pardubice_x_HBC_Svitkov_Stars_18.3.2023/

 

ELJ - Nadstavba Skupina Východ: HBC Pardubice - HBC Svítkov Stars Pce 3:4 (3:0,0:3,0:1)

Branky a asistence: 7:06 Mikula Jakub (Dostál Ondřej), 10:42 Kamaryt Filip (Dostál Ondřej), 12:03 Kamaryt Filip (Mikula Jakub) PP

Sestava: Kuryviál Jan (Trnečka Aleš) – Kadlec Miroslav, Kamaryt Filip, Kumpan Daniel, Martan Tomáš, Novák Patrik, Snížek Šimon – Dostál Ondřej, Hlaváček Vojtěch, Kašpar Martin, Kopa Matěj, Lang Dominik, Lauryn Josef, Mikula Jakub, Motyčka Adam „A“, Pleskot Radek „C“, Socha Lukáš „A“

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

https://kahlanka.rajce.idnes.cz/ELJ_Nadstavba_Skupina_Vychod_HBC_Pardubice_HBC_Svitkov_Stars_Pce_18.3.2023/

 

LSŽ: HBC Pardubice „bílý tým“ – HC Jestřábi Přelouč 6:3 (2:1,1:0,3:2)

Trenér Jiří Voženílek:Oproti minulému týdnu počasí venkovním sportům přálo a tak jsme se s přeloučskými Jestřáby v lize starších žáků mohli utkat v již jarním počasí. Na podzim jsme s Jestřáby sehráli vyrovnané utkání, ale zklamali jsme v koncovce a zaslouženě proto prohráli 6:1. V sobotním zápase byl vidět velký posun, který naše děti přes zimu udělaly a vítězství 6:3 nám nevzal ani výpadek v poslední minutě zápasu, kdy jsme inkasovali dva góly. Ve dvou jarních zápasech jsme soupeřům vstřelili již devět gólů, což je na tým, který je víceméně tvořen z hráčů nižší kategorie, velmi dobrý počin.“

Branky a asistence: 10:44 Vaníček Ondřej, 14:47 Pletánek Jakub (Venzara Jan, Kmínek Lukáš), 18:08 Kmínek Lukáš, 36:31 Pletánek Jakub (Tesařík Petr, Kmínek Lukáš), 37:11 Háva Alex (Jakubec Dominik), 40:35 Kabát David

Sestava: Kysilková Justína – Fiala Jan, Kmínek Lukáš, Lukášová Rozálie, Machek Filip, Tesařík Petr, Vaníček Ondřej – Adamů Matěj, Burda Tobiáš, Háva Alex, Jakubec Dominik, Jeník Viktor, Kabát David, Kolomý Vít, Pletánek Jakub, Venzara Jan  

 

LSŽ: HBC Hradec Králové 1988 - HBC Pardubice „modrý tým“ 4:6 (0:4,0:1,4:1)

Trenér Břetislav Janovský: Náš tým začal utkání velmi dobře. Neustálým pohybem a rychlou hrou si vytvářel šance, a čtyři z nich i proměnil. Ve druhé třetině soupeř zlepšil bránění, což vedlo k vyrovnání hry. V této části utkání padl pouze jeden gól, a do třetí třetiny se šlo za stavu 0:5 pro náš tým. Tento stav zřejmě mírně naše hráče ukolébal, a začali dávat Hradeckým hráčům více prostoru. Ti nabídnuté šance začali proměňovat a v čase 41:51 snížili stav na 4:5. Utkání tak opět nabralo vysoké obrátky. Situaci jsme si navíc zkomplikovali útočným faulem 32 s před koncem. Hradecký trenér odvolal brankáře, a hráči si pak vytvořili dobrých několik šancí, které někdy i se štěstím náš brankář zlikvidoval. Navíc se nám podařilo 10 s před koncem vstřelit uklidňující gól. Zápas měl velmi svižné tempo a oba celky je potřeba za nasazení pochválit.“

Branky a asistence: 04:07 Doležal Jakub (Kupka Tomáš), 07:25 Kupka Tomáš (Doležal Jakub, Plecháček Lukáš), 08:09 Mojžíš Jakub (Chýle Jonáš), 11:45 Mojžíš Jakub, 23:00 Chýle Jonáš, 44:50 Landsman Mathias SH/EN

Sestava: Voženílek Vojtěch (Kazda Jan) – Blažek Václav, Hruška Martin, Kmínek Lukáš, Landsman Mathias, Molavec Marek, Motyčka Jakub – Chýle Jonáš „A“, Doležal Jakub, Kupka Tomáš „C“, Lukošík Robin, Mikulová Tereza, Mojžíš Jakub, Plecháček Lukáš „A“, Pletánek Jakub, Venzara Jan    

Fotografie ze zápasu (autor Jan Kazda):

https://honza37.rajce.idnes.cz/SZ_Hradec_Kralove-Pardubice_18.3._2023/

 

5.turnaj VČ přeboru přípravek (3+1) ZS Svítavy:

Přehled účastníků: HBC Pardubice „bílý tým“, HBC Pardubice „modrý tým“, SK Hokejbal Letohrad, SK Kometa Polička, TJ Sršni Svitavy „černý tým“, TJ Sršni Svitavy „žlutý tým“

Trenér Pavel Rampír: "Dne 18.3.2023 se Bílý tým HBC Pardubice zúčastnil turnaje přípravek, který hostili Sršni ze Svitav. V příjemném prostředí svitavského zimního stadionu se náš tým utkal s Jeleny z Letohradu, 2x se Sršni ze Svitav (žlutý tým a černý tým) a Kometou z Poličky. Naše početná družina o 10-ti hráčích a 1 brankáři si nejdříve dala delší rozcvičku při čekání na rozhodčího, což ovšem nebyla chyba pořádajícího klubu. S asi 15-ti minutovým zpožděním jsme turnaj zahájili zápasem s SK Letohrad. I když jsme se nemohli za celý zápas dostat do tempa bezpečně jsme si došli pro první vítězství. Druhý zápas jsme rozehráli proti domácím Svitavám ve žlutých dresech a připsali si další vítězství. Po krátké pauze následovaly dva zápasy ihned za sebou. Ve třetím utkání opět proti domácím Svitavám, tentokrát v černých dresech, jsme dlouho vedli o dva góly, aby utkání skončilo nakonec remízou, když jsme neproměnili řadu šancí. Na závěr nás čekal nejtěžší zápas proti hokejistům z Poličky. Tvrdá hra soupeře byla zpočátku trestána a tak jsme v polovině prvního poločasu vedli po dvou úspěšně proměněných trestných stříleních 2:0. Následně se hra ještě přitvrdila a kdyby bylo nařízeno dalších min. 5 trestných střílení nikdo by se asi nedivil. S trochou nadsázky by se dalo říci, že pokračování zápasu se neslo v duchu kanadského hokeje z poloviny devadesátých let tj. přitvrdit, zastrašit a došlo i na rány pěstí. Bohužel další nájezd za ránu pěstí se nám nepodařilo proměnit a skóre se na 3:0 nenavýšilo. Následně se začala projevovat větší fyzická a herní vyspělost soupeře, kterému se podařilo do konce poločasu vyrovnat. Tvrdá hra pokračovala i ve druhé půli a byly okamžiky, kdy naši hráči si více všímaly zákroků soupeře nebo se dokonce báli nastoupit na hřiště při střídání. Není se čemu divit, na takovéto vedení zápasu nejsme zvyklí a nakonec prohráváme celý zápas. Jen díky skvělému Matějovi v brance jsme celkem inkasovali pouze 7 branek. Pocity RT z turnaje jsou rozporuplné. Na jedné straně nás příjemně překvapili někteří hráči, kteří plnili dané pokyny. Žasli jsme nad klidem našeho brankáře, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu na celém turnaji a který předvedl celou řadu opravdu  skvělých brankářských zákroků. Na druhé straně jsme sehráli první tři utkání, kde jsme byli jasně  lepším týmem, byť jsme třetí zápas remizovali. Následně se potkáme s týmem, o kterém celý rok nic nevíme (a možná zase dlouho vědět nebudeme) a jsme nuceni se vyrovnávat s hrou, která dle mého názoru do hokejbalu kategorie přípravky nepatří. Naštěstí naši hráči brzy zapomněli na porážku v posledním zápase a i když s modřinami a šrámy, tak přeci jen s dobrou náladou jsme krátce po polední vyrazili ze Svitav domů na zasloužený oběd."

Trenér Martin Málek: „Modrý tým v sobotu na turnaji sehrál celkem 4 zápasy. Hodnocení turnaje rozdělím na dvě části. V té první zmíním 3 zápasy, ve kterých jsme jasným výsledkem přehráli dva týmy domácích Svitav a Letohradu. V těchto zápasech jsme neinkasovali ani jednu branku. Už z toho plyne, že nás soupeři moc neprověřili. Tyto zápasy nás upřímně řečeno nikam moc neposunuli. V druhé části hodnocení se zaměřím na zápas s Poličkou. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, složený převážně z hokejistů. Na tento zápas jsme upravili sestavu a nastavili klukům jasnou taktiku. Ta se nám bohužel prakticky od začátku nedařila plnit a proto jsme postupně zápas ztráceli. Ověřili jsme si, že pokud proti silnějšímu soupeři nebudeme běhat a zodpovědně si obsazovat hráče, nemáme šanci uspět. Tento zápas ukázal konkrétní individuální schopnosti, které musíme dál trénovat. Na druhou stranu je potřeba si říct, že tým byl složen i z hráčů mladších ročníků, kteří mezi staršími spoluhráči získávají důležité zkušenosti. A musíme říct, že se tito kluci na turnaji neztratili a hráli důležitou roli. Novinkou turnaje bylo vyhlášení BORCE týmu. Nebylo lehké vybrat jednoho hráče. Volba nakonec padla na Vikiho Sobotku, který dostal v turnaji novou roli v pozici obránce. Zhostil se jí velmi dobře. Své úkoly si zodpovědně plnil a šel příkladem ostatním klukům v nasazení. Na závěr chci poděkovat všem klukům za energii a nasazení v zápasech a rodičům za podporu.“

 

Neděle 19.3.2023

ELD: HBC Pardubice – TJ Sršni Svitavy 5:0 (0:0,3:0,2:0)

Branky a asistence: 19:39 Hlaváček Vojtěch (Mikula Jakub, Janovský Prokop), 22:44 Mikula Jakub (Kumpan Daniel), 27:03 Švadlenka Dominik, 31:10 Kupka Tomáš (Kadlec Miroslav), 36:44 Hlaváček Vojtěch (Mikula Jakub)

Sestava: Bečička Petr (Pišček Matěj) – Baráková Karolína, Kadlec Miroslav „A“, Kumpan Daniel, Lédl Jan, Martan Tomáš, Švadlenka Dominik – Hlaváček Vojtěch, Janovský Prokop, Kupka Tomáš, Mikula Jakub „C“, Plecháček Lukáš, Reinberg Jakub, Remač Jakub, Štach Jaroslav, Švidrnoch Vojtěch, Závodský Jakub  

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

https://kahlanka.rajce.idnes.cz/ELD_HBC_Pardubice_-_TJ_Srsni_Svitavy_19.3.2023/


2.L: HBC Pardubice C – HC Jestřábi Přelouč 3:5 (1:4,2:1,0:0)    

Branky a asistence: 04:51 Kamaryt Miloš, 15:15 Mašík Radek (Bureš Radek),19:26 Bureš Radek (Mašík Radek) PP

Sestava: Špaček Petr (Vondra Jan) – Kamaryt Miloš, Mikeš Jan, Špaček Michal, Svoboda Adam, Váňa Milan – Bureš Radek, Dyntar Jan, Jirák Dominik, Kunc Jindřich, Loukota Martin, Mašík Radek, Merta Jakub, Škoda Martin, Toman Filip

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

https://kahlanka.rajce.idnes.cz/2.L_HBC_Pardubice_C_-_HC_Jestrabi_Prelouc_19.3.2023/


6.kolo Přeboru mladších žáků (Svítkov):

Naďa Jakubcová: „Do dnešního turnaje nastupovali hráči modrého týmu HBC Pardubice z důvodu nemocnosti pouze v 9 hráčích. I přes tuto nevýhodu hráči bojovali po celou dobu s velkým nasazením a týmovým duchem. Jako první jsme nastoupili proti silnému týmu HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. Přesto jsme se nezalekli a nakonec díky výborné spolupráci a kombinacím vyhráli 3:0. Druhým soupeřem byl tým HBC Hradec Králové 1988. I když tento tým hrál více silově a štěstí nám nepřálo při střelbě, podařilo se modrému týmu po nájezdech vyhrát 2:1. Posledním týmem byli Ježci Heřmanův Městec. Při tomto zápasu našemu týmu již začaly docházet síly. Přesto jsme se v druhé polovině zápasu vybudili k výkonu a odměnou nám bylo vítězství 4:0. Všem hráčům patří velká pochvala za mimořádné výkony, bojovnost a především týmovou hru.“

HBC Svítkov Stars Pce – HBC Pardubice „modrý tým“ 0:3 (0:2,0:1)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173934

HBC Pardubice „modrý tým“ – HBC Hradec Králové 1988 2:1ss (1:0,0:1-0:0)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173966

HBC Pardubice „modrý tým“ – Ježci Heřmanův Městec 4:0 (1:0,3:0)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173968

 

6.kolo Přeboru mladších žáků (Letohrad):

Šimon Smítka, obránce: „V neděli 19.3. Bílý tým mladších žáků odehrál úspěšně první jarní turnaj v Letohradu. První zápas proti Letohradu jsme vyhráli 4:1, první gól v 2. minutě vstřelil Plety, potom já v 6. minutě příklepem od modré, a v 8. minutě to bylo po dalším gólu Pletyho 3:0. V 17. minutě jsme kvůli špatnému střídání dostali gól, ale v 19. minutě Tonda Oulehla sklepl do brány čtvrtý a poslední gól. Druhý zápas s Opočnem skončil 6:3. Plety dal hattrick, další góly dal Tonda a Kohy, poslední gól dal Fíla Adamů do prázdné brány. Poslední zápas s Přeloučí byl nejdramatičtější. Už v 5. minutě jsme prohrávali 0:2, až ve 14. minutě se prosadil Kohy, o dvě minuty později jsme dostali další gól, ale hned po vyhraném vhazování Plety snížil stav na 2:3. V 18. minutě Kohy vyrovnal na 3:3 a o půl minuty později rozhodnul Plety. Soupeř se rozhodl hrát power play a dvě vteřiny před koncem nám trefil tyčku. Brankář Vojta Tesařík celý turnaj chytal dobře a za většinu gólů jsme mohli my v obraně.“

SK Hokejbal Letohrad – HBC Pardubice „bílý tým“ 1:4 (0:3,1:1)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173942

HBC Pardubice „bílý tým“ – HBC Rangers Opočno 6:3 (4:3,2:0)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173944

HBC Pardubice „bílý tým“ – HC Jestřábi Přelouč 4:3 (0:2,4:1)

https://www.hokejbal.cz/zapas?id=173946


Zpět na výpis článků

Naši partneři